BALE

Bursa’ da Bale ve Dans dersleri

... Dansçının Enstrümanı Vücududur...

3-17 yaş arası çocuklara özel;Bale Sanatı; dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor ile birleştiren görsel bir sahne-sanat dalıdır..

Bale eğitimi çocuklara erken yaşta zarafet, düzgün duruş kazandırmakla beraber müzik ve koreografinin birleşimiyle bedenini buna uygun kullanmayı öğreten, koordinasyon ve yaratıcılığı geliştiren disiplinli bir eğitimdir. Çocukluktan itibaren müzik ve dansla yakınlık kurmalarını sağlamak, öncelikle kendi bedenini

tanımasına dengeli olarak kullanmasına yardımcı olmak, zarif, esnek ve bu süreçte oluşan iç disiplinle birlikte sosyal bir birey haline getirmek , grup içerisinde kendini ifade eden zihnen ve bedenen geleceğe güvenle bakan sağlam adımlarla yürüyen her zaman genç ve dinamik kalmalarını sağlamak için Bale Sanatı en önemli etkendir .

Çocuklar BALE  derslerinin kendilerini arkadaşlarından farklı kıldığı gerçeğini hemen anlarlar; Mayo, patik, tütü gibi özel giysilere sahip olmak, Gösteri yapabilme imkanı onlar için tatmin edici bir duygudur.

Erken yaşta başlanan bale eğitimi çocuğun kas ve kemik yapısını kuvvetlendirmekte, kendi bedenini keşfetmesini sağlamaktadır. Bunların yanı sıra klasik müzikle çalışmak kulağı ve ritmi geliştirmekte, bir başka deyişle insan duyularını daha üst bir noktaya taşımaktadır. Bale saflığın, güzelliğin, hafifliğin ve zarafetin doruk noktasıdır.

BALE  3-6 YAŞ ARASI ; 
BALE 7-11 YAŞ ARASI;
  BALE 12-17 YAŞ ARASI;


DERSLERİMİZ HAFTA SONU İKİ GÜN ŞEKLİNDEDİR